piątek, 04 styczeń 2019 14:31

Mały rozrusznik o mocy giganta - NOCO GB40

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

NOCO GB40 Genius  to niezawodny rozrusznik, który charakteryzuje się tym, że można z niego skorzystać nawet do ośmiu razy podczas jednego ładowania. Jest to świetne rozwiązanie dla posiadaczy samochodów osobowych z silnikami gazowymi o pojemności do 6 litrów i silnikami wysokoprężnymi o pojemności do 3 litrów. To co wyróżnia rozrusznik NOCO to fakt, że jest wyjątkowo małym (mieści się w dłoni), poręcznym i nowoczesnym urządzeniem szerokiego zastosowania.

Specyfikacja i nowoczesna technologia rozrusznika NOCO GB40

Większość właścicieli pojazdów, zaopatrując się w rozrusznik zwraca szczególna uwagę na natężenie prądu. NOCO GB40 posiada moc wynoszącą aż 1000A – oznacza to, że bez problemu poradzi sobie z uruchomieniem większych maszyn, takich jak na przykład łódź czy też samochód ciężarowy. Rozrusznik NOCO GB40 jest dedykowany dla przeciętnych pojazdów ze standardowym akumulatorem.

Niesamowitą zaletą i tym co wyróżnia urządzenie NOCO spośród innych modeli rozruszników są jego niesłychane, niewielkie wymiary 170x81x43 (LxWxH) i waga lekko ponad 2 kilogramy. Jest to równoznaczne z możliwością umieszczenia go bez kłopotu nawet w najmniejszym bagażniku i schowku. Optymalna długość kabli ułatwia wygodne podłączenie NOCO do akumulator. Model GB40 może być ładowany za pomocą kabla USB lub ładowarki samochodowej 12 V.

Rozrusznik NOCO został wyposażony w specjalną technologię zapobiegającą powstawaniu iskier – stwarza to bezpieczne warunki pracy. Rozrusznik NOCO GB40 posiada także zabezpieczenie polaryzacji, dzięki któremu każdy może go używać - nawet amator, który nie wie, jak uruchomić samochód za pośrednictwem rozrusznika.

Rozrusznik NOCO jest również wyposażony w port USB.

Dla użytkownika oznacza to możliwość ładowania dowolnych urządzeń elektronicznych – nie tylko samochodu. Dzięki NOCO można naładować laptopa, smartfona i różne urządzenia bluetooth (np. słuchawki). Opisywany rozrusznik to gigant w ciele mrówki. Jego moc jest wyższa niż siła większości dostępnych na rynku rozruszników chociaż na pierwszy rzut oka, jego wielkość temu przeczy. Mało tego, NOCO jest wyposażony nawet również lampę błyskową LED, która może okazać się niezwykle pomocna przy zmianie opon w nocy, kontrolowaniu silnika podczas rozruchu, a nawet używając urządzenia jako sygnału ostrzegawczego przy nadjeżdżających pojazdach. Lampy błyskowe są dostępne w różnych trybach i wartościach procentowych – w zależności od wybranego modelu. Kable rozrusznika są bardzo wytrzymałe i wyjątkowo elastyczne. Dzięki odwróconej biegunowości NOCO można go bezpiecznie używać i nie stwarzać przy tym jednocześnie zagrożenia. Podczas podłączania kabli do akumulatora nie pojawiają się iskry – jest więc idealny dla osób, które pierwszy raz podłączają rozrusznik.

Minusy?

Jednym z minusów pośród licznych zalet, może być to, że opisywany model ma tylko 5-woltowe wyjścia USB. Wiele rozruszników w tym przedziale cenowym ma inne porty wyjściowe, które mogą zasilać urządzenia zarówno 12 woltowe jak i 19 woltowe. Kolejnym może być fakt, że jego zastosowanie jest ograniczone tylko do 12-woltowych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, do 6-litrowych silników benzynowych i 3-litrowych silników wysokoprężnych. Nie można go używać z niektórymi silnikami wymagającymi dużej ilości prądu do uruchomienia akumulatora, na przykład silnika V8 i innych silników o dużej mocy.

Prawdopodobnie, rozrusznik NOCO jest dobrym zaprzeczeniem tego, że tylko wielkie rzeczy mają dużą moc. Mimo niewielkich, kompaktowych wymiarów, NOCO w zależności od modelu dostarcza do 1000 amperów (model GB40) co oznacza błyskawiczne i skuteczne ładowanie akumulatora. Jest również bardzo intuicyjny zarazem i bezpieczny w użyciu, ponieważ producent wyposażył go w specjalną technologię, która gwarantuje, że każda bateria może zostać do niego podłączona bez żadnej szkody dla obu urządzeń (i operatora). Specjalne wskaźniki stanu zamontowane w tym rozruszniku od razu alarmują o wszelkich nieprawidłowościach dzięki czemu można szybko zareagować.

Jak widać małe jest nie tylko piękne, ale i niezwykle skuteczne!

Wyświetlony 12185 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 grudzień 2019 08:57

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kategorie

Popularne artykuły

 • Mały rozrusznik o mocy giganta - NOCO GB40
  Mały rozrusznik o mocy giganta - NOCO GB40

  NOCO GB40 Genius  to niezawodny rozrusznik, który charakteryzuje się tym, że można z niego skorzystać nawet do ośmiu razy podczas jednego ładowania. Jest to świetne rozwiązanie dla posiadaczy samochodów osobowych z silnikami gazowymi o pojemności do 6 litrów i silnikami wysokoprężnymi o pojemności do 3 litrów. To co wyróżnia rozrusznik NOCO to fakt, że jest wyjątkowo małym (mieści się w dłoni), poręcznym i nowoczesnym urządzeniem szerokiego zastosowania.

  Tags: NOCO
 • NOCO GB150 coś więcej niż kable i prostownik.
  NOCO GB150 coś więcej niż kable i prostownik.

  Sezon na akumulatory, które nie mogą rozkręcić pracy silnika nadszedł wraz z nadejściem zimy i temperatur spadających nocą znacznie poniżej zera. Jednak mrozy to nie jedyna bolączka akumulatorów. Przyczyną zepsucia akumulatora może być wadliwa praca alternatora. Także zanieczyszczenia na stykach i klemach, pokrycie śniedzią, może upośledzać pracę akumulatora i powoli doprowadzać do jego awaryjności. Problem z akumulatorem może przydarzyć się każdemu. Rozładowanie wskutek zbyt dużego poboru prądu także może uniemożliwić kierowcy ruszenie.

  Awaria akumulatora - i co dalej?

  Jeżeli zastaniemy rozładowany akumulator przy domu, możemy podłączyć go do prądu poprzez prostownik. Około 10 h ładowania akumulatora doprowadzi go do stanu naładowania i pozwoli normalnie go użytkować. W sytuacji, kiedy jesteśmy w drodze, w podróży, w pośpiechu, dobrze mieć przy sobie kable rozruchowe i połączyć rozładowany akumulator z innym, sprawnym, by choć trochę go podładować i zainicjować uruchomienie silnika. Jest też rozwiązanie dużo bardziej praktyczne, pomagające na samodzielny rozruch bez konieczności podłączania do czyichś źródeł energii. Takim rozwiązaniem są boostery rozruchowe. 

  Booster czyli urządzenie rozruchowe, a nawet więcej...

  Boostery czy innaczej mówiąc urządzenia rozruchowe służą do awaryjnego odpalenia silnika przy niesprawnym akumulatorze. Podłączenie boostera do akumulatora działa na niego jak strzał i powoduje błyskawiczne zastartowanie silnika. Booster to w uproszczeniu bateria o bardzo dużej mocy rozruchowej. Jeżeli kierowca ma problem z uruchomieniem samochodu przy użyciu boostera oznacza to, że użył po prostu booster o nieodpowiedniej mocy. Moc boostera powinna odpowiadać pojemności silnika. Przykładowo słabsze boostery o mocy 900 A pozwolą uruchomić samochód o pojemności silnika 1 600 m3, ale raczej nie większej. Jeżeli nasz samochód ma małą pojemność, lepiej kupić słabszy booster, po pierwsze dlatego, aby nie przepłacać, po drugie ze względu na wagę urządzenia (od 8 do 20 kg, zależnie od możliwości boostera). Uruchomienie samochodu za pomocą boostera jest podobne jak w przypadku użycia kabli rozruchowych - należy podpiąć dodatnią klemę z jej biegunowym odpowiednikiem na akumulatorze, a klemę ujemną z masą samochodu (odłączanie kabli powinno nastąpić w odwrotnej kolejności).  Dzięki boosterom samochód jest gotowy do jazdy bez konieczności pomocy osób trzecich i użycia ich akumulatorów, ani bez konieczności łączenia ze źródłem prądu z sieci  poprzez prostownik. 

  Urządzenie do wszystkiego - Booster NOCO Genius Boost GB150.

  Ten cud technologii motoryzacyjnej to urządzenie prawie do wszystkiego. Produkt z serii boosterów Noco GB o najwyższych parametrach. Jest w stanie dostarczyć nawet 4 000 A prądu na start. Takie parametry urządzenia rozruchowego pozwolą uruchomić silniki oparte o zasilanie benzyną lub dieslem o pojemności aż 10,0 litrów. Booster NOCO GB150 posiada jednak możliwości o duże większe niż samoobsługowy prostownik rozruchowy. Dzięki zastosowanym gniazdkom może służyć jako gigantyczny powerbank do ładowania smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Oprócz wejść USB do drobnej elektroniki, ma także gniazda XGC - wejściowe, do szybkiego ładowania, oraz wyjściowe. Wyjście XGC daje możliwość podłączenia pompki do opon czy mocnej lampy LED. Zresztą samo urządzenie działa jak latarka o dużej mocy strumienia świetlnego, bo aż 500 lumenów. Z takim oświetleniem można na przykład bez problemu zmienić koło na nieoświetlonej drodze. Latarka ma różne funkcje, w tym możliwość wysyłania sygnału S.O.S. Booster o takiej mocy, jak opisywany tutaj Noco GB150, jest zdolny uruchomić silnik aż 80 razy na jednym ładowaniu. Nadaje się więc doskonale dla kierowców z notorycznym problemem z akumulatorem, w długiej trasie, a także dla kierowców zawodowych, którzy spędzają dużo czasu w drodze. 

  Dobry booster to urządzenie, w które powinien być wyposażony każdy kierowca. Cena najtańszych urządzeń zaczyna się od kilkuset złotych. Jest to dobra cena za spokój podczas długiej podróży i wygodę posiadania niezależnego od stanu samochodu źródła zasilania. 

   


  Chcesz kupić Booster NOCO GB150? Zajrzyj do naszego sklepu internetowego >> Urządzenie rozruchowe Noco GB150 <<

  Tags: NOCO
 • Program serwisowy VARTA START-STOP VSSP 2.1
  Program serwisowy VARTA START-STOP VSSP 2.1

  Technologia samochodowa niesamowicie się rozwinęła na przestrzeni ubiegłego wieku, a VARTA była i jest  liderem w opracowywaniu najlepszych technologii akumulatorowych oraz innowacyjnych usług serwisowych. Zbudowaliśmy niezrównaną reputację i zyskaliśmy zaufanie zarówno producentów samochodowych (OEM),  jak i klientów rynku wtórnego na całym świecie. Od ponad 125 lat nasza silna i znana marka VARTA oznacza nieporównywalne doświadczenia, doskonałą jakość i wydajność, innowacyjność, a także świetny serwis i wsparcie, na które zawsze możesz liczyć. Dziś jesteśmy liderami na rynku akumulatorów samochodowych, ciesząc się zaufaniem milionów ludzi i warsztatów. Dołącz do nich, wybierając jeden z naszych produktów. Zostań naszym partnerem, zdobądź zaufanie swoich klientów i wykorzystuj znakomite szanse biznesowe  w przyszłości.

 • Najczęstsze błędy w eksploatacji samochodu
  Najczęstsze błędy w eksploatacji samochodu

  Każdy posiadacz samochodu ma nadzieję, że jego auto posłuży mu jak najdłużej a w czasie, w którym będzie z niego korzystał nie dojdzie do poważnych usterek czy awarii.

 • Zakupy motoryzacyjne - gdzie warto je robić?
  Zakupy motoryzacyjne - gdzie warto je robić?

  Każdy posiadacz auta od czasu do czasu staje przed koniecznością zakupu części zamiennych do swojego samochodu. Potrzebujemy również materiałów eksploatacyjnych, dobrych kosmetyków samochodowych, przydatnych akcesoriów.

Kontakt

 • ul. Małe Garbary 1
  61-756 Poznań
 • Telefon +48 883 712 812

Opinie o nas

Wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.