piątek, 21 wrzesień 2018 06:57

Akumulatory Wrocław - nowy oddział "Dostawcy Prądu"

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Sieć sklepów "Dostawcy Prądu" dynamicznie się rozwija i z roku na roku naszych punktów jest coraz więcej. Z końcem Maja 2017 roku, postanowiliśmy otworzyć punkt sprzedaży we Wrocławiu. Sklep będzie czynny od 20.05.2017, w godzinach: Pn.-Pt. od 9.00 do 17.00 oraz w Soboty od 9.00 do 14.00. Wszystkich klientów z Wrocławia zapraszamy na darmową ekspertyzę akumulatora, niezależnie od tego gdzie został on kupiony. Sprawdzimy Państwu również instalację samochodową - napięcie ładowania, pobór prądu i sprawność rozrusznika , to wszystko całkowicie BEZPŁATNIE! W ofercie standardowo będzie można znaleźć pełną gamę akumulatorów samochodowych, akumulatorów ciężarowych a także akumulatory do motocykli, do łodzi, akumulatory do kampera, akumualtory do kosiarek, prostowniki, przetwornice oraz ładowarki automatyczne.

Adresy sklepów:

Sklep I

ul. Orzechowa 2A
50-540 Wrocław
tel.: +48 790 330 435
wroclaw2@akumar.pl

Godziny otwarcia
Pn.-Pt. 9-17
Sobota 9-14

Sklep II

ul. Sułowska 32A
51-180 Wrocław
tel.: +48 790 339 379
wroclaw@akumar.pl

Godziny otwarcia
Pn.-Pt. 9-17
Sobota 9-14

O nas

Witamy na stronach Akumar S.C znanej i nowoczesnej firmy handlowo-usługowej, która prowadzi usługi w zakresie sprzedaży i diagnostyki akumulatorów, wszelkiego rodzaju baterii kwasowo-ołowiowych oraz baterii żelowych typu GS służących do rozładowań cyklicznych w układach indukcyjnych. Nasze produkty są nową serią akumulatorów wapniowych zaprojektowaną w taki sposób, aby zaspokoić wszystkie wymogi użytkowników. Koncepcja i sposób produkcji naszych akumulatorów znacznie zwiększają żywotność tych wyrobów różniących się mocą i parametrami technicznymi, umożliwiając tym samym na udzielenie gwarancji o maksymalnie długim okresie.

Wszystkie produkty zostały oparte o najnowsze tendencje w dziedzinie motoryzacji i posiadają certyfikaty aprobaty technicznej, spełniające normy bezpieczeństwa i ekologii CLA, PCBC, według DIN. W ofercie znajdą Państwo też prostowniki, ładowarki do akumulatorów rozruchowych i żelowych. Na rynku polskim jesteśmy przedstawicielem kilku renomowanych producentów takich jak: Varta, Exide, Centra, Yuasa, Westa, Trojan, Topla, Tab, Optima, MotoPower, PowerBat, LP, Fogo, Sincro, CTEK, Stef-pol.

Firma Akumar S.C w dalszym ciągu rozwija się i poszerza ofertę handlową w zakresie asortymentu sprzedawanego towaru jak również w zakresie świadczonych usług. Zespół doświadczonych fachowców sprosta największym wyzwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dobra lokalizacja przedsiębiorstwa i prawidłowa polityka rozwoju naszej firmy sprawiła, iż z roku na rok prowadzona przez nas firma, dynamicznie się rozwija.

Historia Wrocławia

Wrocław może się poszczycić niezwykle ciekawą i obfitą w wydarzenia historią. Zawdzięcza ją przede wszystkim swojemu położeniu na skrzyżowaniu głównych szlaków Europy Środkowej - które w przeszłości przyniosło mu wiele korzyści, ale także sprawiło niemało kłopotów. Dzisiaj, odbudowany po zniszczeniach drugiej wojny światowej i rozkwitający po szarym okresie komunizmu, na nowo odzyskuje pozycję centrum kulturowo – ekonomicznego, z której słynął przez stulecia.  Pierwszymi osadnikami terenów Wrocławia było słowiańskie plemię Ślężan, które zbudowało gród na wyspie Ostrów Tumski w dziewiątym wieku.

Ostrów Tumski natomiast nie jest wyspą od czasu, gdy jedno z koryt Odry zostało zasypane w 1810 roku). Później osada ta została podbita przez Czechów pod dowództwem dzielnego księcia Wratislawa, od którego imienia pochodzi dzisiejsza nazwa miasta. Około roku 990 polski książę Mieszko I przejął kontrolę nad Wrocławiem i włączył go, wraz z całym regionem śląskim, do nowopowstającego państwa polskiego. 

Do roku tysięcznego Wrocław stał się już znaczącym miastem na mapie Polski – dlatego właśnie Bolesław Chrobry zaproponował, żeby tu właśnie założyć jedno z trzech biskupstw powstałych po zjeździe gnieźnieńskim (pozostałe powstały w Krakowie i Kołobrzegu). Wrocław rozwijał się szybko przez dwa kolejne stulecia: sprzyjało temu jego położenie na Bursztynowym Szlaku – trasie kupieckiej, wiodącej od pełnego bursztynów Morza Bałtyckiego do miast Zachodniej Europy. Jednak w 1241 to pasmo sukcesów zostało przerwane przez najazd Tatarów, który spustoszył południową część Polski.

Władze miejskie potrafiły jednak i to nieszczęście obrócić na korzyść Wrocławia: odbudowano go po południowej stronie rzeki, wokół Rynku Głównego – tego samego, który możemy podziwiać dzisiaj. Ten ambitny program przebudowy zakończył się sukcesem – jednak od 1336 roku korzyści z niego zaczęli czerpać Czesi, którzy przejęli tereny Dolnego Śląska po tym jak ostatni z książąt piastowskich, Bolko II, uznał się za lennika króla czeskiego. Polakom nie udało się odzyskać miasta, mimo rokowań prowadzonych przez króla Kazimierza Wielkiego.

Pod rządami czeskimi Wrocław, wówczas istniejący pod nazwą Prezzla, rozwijał się równie szybko i w 1387 został przyjęty w poczet grupy hanzeatyckiej – najsilniejszego europejskiego związku miast handlowych (średniowiecznego odpowiednika dzisiejszej G8). W XVI wieku znów doszło do wielkich zmian: zmarł bezdzietnie ostatni król czeski Ludwig, a szlachta zdecydowała się przekazać władzę austriackiemu księciu, Ferdynandowi Habsburgowi, który następnie wcielił Czechy do imperium austriackiego. Od tego momentu Wrocław należał do Austrii.

W siedemnastym wieku, w wyniku wojny trzydziestoletniej (1618 – 1648) i trzęsienia ziemi, które nawiedziło Wrocław, jego populacja zmniejszyła się o połowę a pozycja na arenie europejskiej znacznie osłabła. Po podpisaniu Traktatu Westfalskiego miasto zaczęło jednak powoli odzyskiwać dawną pozycje ekonomicznej potęgi.

Kolejny rozdział historii Wrocławia rozpoczyna się w 1741 roku, kiedy to król pruski Fryderyk Wielki podbił Dolny Śląsk wraz z jego stolicą. Po nadaniu miastu nowej oficjalnej nazwy, Breslau, przez kolejne dwa stulecia znajdowało się pod panowaniem niemieckim. Pod koniec dziewiętnastego wieku stało się trzecią co do wielkości, po Berlinie i Hamburgu, aglomeracją miejską i podlegało szybkiej industrializacji.

Do czasu, gdy w 1933 naziści przejęli władzę w Niemczech, Wrocław był już kompletnie zgermanizowany, a na 20 tysięcy żyjących tam Polaków (oraz 20 tysięcy Żydów) naciskano, by przenieśli się do Polski. Podczas drugiej wojny światowej miasto Breslau stało się kluczowym punktem działań wojennych i ostatecznie jako ostatnie poddało się Sowietom po krwawej czternastotygodniowej bitwie, która zakończyła się 6 maja 1945 roku i przeszła do historii pod nazwą Bitwy o Wrocław.

Po wojnie, w rezultacie konferencji jałtańskiej, Wrocław został oddany Polsce, którą zresztą w tym czasie mocno przesunięto na Zachód. Pozostali przy życiu niemieccy mieszkańcy Breslau zostali wysiedleni, a miasto, z powrotem pod nazwą Wrocław, oddano Polakom z Kresów Wschodnich: przede wszystkim mieszkańcom Lwowa (które dziś jest ukraińskim miastem Lviv) i Wilna (dziś – litewskiej stolicy Vilnius) – miast, które po drugiej wojnie światowej zostały przejęte przez Związek Radziecki. Ponadto osiedlili się tutaj przedwojenni mieszkańcy innych polskich miast – Warszawy i Poznania. Pionierów czekało trudne zadanie – musieli własnymi rękami odbudować miasto, które zostało zniszczone aż w siedemdziesięciu procentach.

Wrocław został odbudowany szybko i sprawnie – już w 1948 roku był gotowy gościć w Hali Ludowej wielką Wystawę Ziem odzyskanych, na którą zjechali wyznawcy komunizmu z całego świata – między innymi Jean Paul Sartre, Pablo Picasso i Fidel Castro. Na kolejne czterdzieści lat miasto stało się częścią szarej socjalistycznej rzeczywistości. Od 1989 roku jednak, wraz z odejściem radzieckich oddziałów stacjonujących na Dolnym Śląsku rozpoczął się nowy barwny rozdział w jego historii. Wrocław na powrót staje się jednym z ważniejszych centrów ekonomicznych, kulturowych i uniwersyteckich, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowej.

   Lista naszych oddziałów

Wyświetlony 619 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 listopad 2018 11:34
Prostowniki-akumulatory.pl

Największy sprzedawca baterii i prostowników w internecie. Profesjonalna i kompetentna obsługa, szeroka gama akumulatorów samochodowych i motocyklowych ładowarek i prostowników oraz łatwy kontakt z firmą sprawiły, że zakupy w naszym sklepie robi cała rzesza stałych klientów, do których codziennie dołączają nowi. Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo naszych specjalistów w zakresie doboru akumulatorów i prostowników, jak i problemów wynikający przy eksploatacji.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kategorie

Popularne artykuły

 • Nowy sklep z akumulatorami w Bydgoszczy otwarty!
  Nowy sklep z akumulatorami w Bydgoszczy otwarty!

  Miło jest nam poinformować Państwa, że od 01.08.2016 r. rusza nasz nowy punkt sprzedaży w Bydgoszczy, będziemy tam prowadzić zarówno sprzedaż detaliczną jak i hurtową. Wszystkich Klientów detalicznych zapraszamy na darmowy przegląd akumulatora, sprawdzenie ładowania oraz poboru prądu w samochodzie.

 • Akumulatory Wrocław - nowy oddział "Dostawcy Prądu"
  Akumulatory Wrocław - nowy oddział "Dostawcy Prądu"

  Sieć sklepów "Dostawcy Prądu" dynamicznie się rozwija i z roku na roku naszych punktów jest coraz więcej. Z końcem Maja 2017 roku, postanowiliśmy otworzyć punkt sprzedaży we Wrocławiu. Sklep będzie czynny od 20.05.2017, w godzinach: Pn.-Pt. od 9.00 do 17.00 oraz w Soboty od 9.00 do 14.00. Wszystkich klientów z Wrocławia zapraszamy na darmową ekspertyzę akumulatora, niezależnie od tego gdzie został on kupiony. Sprawdzimy Państwu również instalację samochodową - napięcie ładowania, pobór prądu i sprawność rozrusznika , to wszystko całkowicie BEZPŁATNIE! W ofercie standardowo będzie można znaleźć pełną gamę akumulatorów samochodowych, akumulatorów ciężarowych a także akumulatory do motocykli, do łodzi, akumulatory do kampera, akumualtory do kosiarek, prostowniki, przetwornice oraz ładowarki automatyczne.

 • Nowy sklep w Kaliszu już otwarty
  Nowy sklep w Kaliszu już otwarty

  Zapraszamy wszystkich do naszego sklepu w Kaliszu przy ul. Częstochowskiej 89, sklep czynny jest codziennie od godziny 8:00 do 16:00. Na miejscu sprawdzimy i zamontujemy prawie każdy akumulator. W asortymencie sklepu znajdą Państwo akumulatory samochodowe, motocyklowe, do łodzi, trakcyjne, UPS, car audio, Optima, 4x4, Podnośników koszowych, Melex, Do kosiarek, testery akumulatorów, głębokiego rozładowania, prostowniki, ładowarki automatyczne, klemy, kable rozruchowe kosmetyki samochodowe firmy K2 wiele innych akumulatorów prostowników.

 • Akumulatory Szczecin - nowy punkt w Szczecinie
  Akumulatory Szczecin - nowy punkt w Szczecinie

  W 2015r. powstał nasz oddział sprzedaży w Szczecinie. Jest to oddział, który oprócz działalności hurtowej obsługuje także klientów detalicznych, tak więc wszystkich klientów, którzy potrzebują zakupić lub sprawdzić akumulator w Szczecinie serdecznie zapraszamy. Sklep mieści się na ul. Południowej 25A czynny jest w godzinach od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz w Soboty od 9:00 do 14:00.

 • Nowy sklep w Ostrowcu Świętokrzyskim
  Nowy sklep w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Miło jest nam poinformować Państwa, że od 01.03.2017r. rusza nasz nowy punkt sprzedaży w Ostrowcu Świętokrzyskim, będziemy tam prowadzić głównie sprzedaż detaliczną. Wszystkich Klientów zapraszamy na darmowy przegląd akumulatora, sprawdzenie ładowania oraz poboru prądu w samochodzie.

Kontakt

 • ul. Małe Garbary 1
  61-756 Poznań
 • Telefon +48 883 712 812

Opinie o nas

Wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.