czwartek, 20 wrzesień 2018 06:23

Akumulatory Włocławek - nowy oddział firmy Akumar

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Sieć sklepów "Dostawcy Prądu" dynamicznie się rozwija i z roku na roku naszych punktów jest coraz więcej. Z końcem Kwietnia 2017 roku, postanowiliśmy otworzyć punkt sprzedaży we Włocławku. Sklep będzie czynny od 20.04.2017, w godzinach: Pn.-Pt. od 9.00 do 17.00 oraz w Soboty od 9.00 do 14.00. Wszystkich klientów z Włocławka zapraszamy na darmową ekspertyzę akumulatora, niezależnie od tego gdzie został on kupiony. Sprawdzimy Państwu również instalację samochodową - napięcie ładowania, pobór prądu i sprawność rozrusznika , to wszystko całkowicie BEZPŁATNIE! Sprawdź Jaki akumulator pasuje do twojego samochodu.

W ofercie standardowo będzie można znaleźć pełną gamę akumulatorów samochodowych, akumulatorów ciężarowych a także akumulatory do motocykli, akumulatory do łodzi, akumulatory do kampera, akumulatory do kosiarek, prostowniki, przetwornice oraz ładowarki automatyczne.

Adres sklepu:

ul. Kruszyńska 39
87-800 Włocławek
tel.: +48 796 233 244
Godziny otwarcia
Pn.-Pt. 9-17
Sobota 9-14

O nas

Witamy na stronach Akumar S.C znanej i nowoczesnej firmy handlowo-usługowej, która prowadzi usługi w zakresie sprzedaży i diagnostyki akumulatorów, wszelkiego rodzaju baterii kwasowo-ołowiowych oraz baterii żelowych typu GS służących do rozładowań cyklicznych w układach indukcyjnych.

Nasze produkty są nową serią akumulatorów wapniowych zaprojektowaną w taki sposób, aby zaspokoić wszystkie wymogi użytkowników. Koncepcja i sposób produkcji naszych akumulatorów znacznie zwiększają żywotność tych wyrobów różniących się mocą i parametrami technicznymi, umożliwiając tym samym na udzielenie gwarancji o maksymalnie długim okresie.

Wszystkie produkty zostały oparte o najnowsze tendencje w dziedzinie motoryzacji i posiadają certyfikaty aprobaty technicznej, spełniające normy bezpieczeństwa i ekologii CLA, PCBC, według DIN. W ofercie znajdą Państwo też prostowniki, ładowarki do akumulatorów rozruchowych i żelowych. Na rynku polskim jesteśmy przedstawicielem kilku renomowanych producentów takich jak: Varta, Exide, Centra, Yuasa, Westa, Trojan, Topla, Tab, Optima, MotoPower, PowerBat, LP, Fogo, Sincro, CTEK, Stef-pol.

Firma Akumar S.C w dalszym ciągu rozwija się i poszerza ofertę handlową w zakresie asortymentu sprzedawanego towaru jak również w zakresie świadczonych usług. Zespół doświadczonych fachowców sprosta największym wyzwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dobra lokalizacja przedsiębiorstwa i prawidłowa polityka rozwoju naszej firmy sprawiła, iż z roku na rok prowadzona przez nas firma, dynamicznie się rozwija.

Historia Włocławka

Początki Włocławka sięgają połowy IX wieku. Powstała wówczas otwarta osada w widłach Wisły i Zgłowiączki. W połowie X wieku w jej sąsiedztwie wzniesiono gród, który we wczesnopiastowskim państwie polskim pełnił ważną rolę administracyjną jako siedziba kasztelanii. Rozwijała się także osada na podgrodziu. W XI w. odbywały się targi, a w 1065 r. istniał już kościół.

Rola Włocławka wzrosła w XII w., gdy przeniesiono do niego siedzibę biskupstwa kujawskiego. W pierwszej połowie XIII w. wybudowano katedrę. W czasie rozbicia dzielnicowego w końcu XII w. utworzono odrębne księstwo kujawskie. Po 1267 r. zostało ono podzielone na księstwo inowrocławskie i brzesko-kujawskie. Włocławek znalazł się w granicach tego ostatniego. Dualizm władzy świeckiej i duchownej wpłynął na powstanie dwóch zalążków miast: książęcego i biskupiego. To pierwsze, pomiędzy 1236 a 1255 r. otrzymało prawo miejskie niemieckie. W 1250 r. książę Kazimierz I Kujawski zrzekł się uprawnień do miasta biskupiego, a w 1255 r. przekazał biskupstwu prawa do miasta książęcego. Ostatecznie w 1266 r. wszelkie uprawnienia do administrowania miastem otrzymali biskupi.

W drugiej połowie XIII w. siedzibę kasztelanii przeniesiono do Brześcia Kujawskiego. Włocławek pełnił już tylko rolę prywatnego miasta biskupiego. W 1311 r. doszło tutaj do spotkania Władysława Łokietka z mistrzem krzyżackim Karolem z Trewiru, a w 1327 r. miasto było miejscem zawarcia rozejmu polsko-krzyżackiego. W 1329 r. Włocławek został jednak całkowicie spalony przez Krzyżaków, którzy jednocześnie po zajęciu Kujaw wydali zakaz jego odbudowy.

Jednak już w 1330 r. wybudowano nowy kościół św. Witalisa (jest to dzisiaj najstarsza budowla Włocławka). Biskupi przystąpili do odbudowy miasta. W 1339 r. dokonano powtórnej lokacji na prawie chełmińskim. W 1393 r. gościli we Wło

herb wloclawek2

cławku Władysław Jagiełło i książę Witold, a w 1397 r. spotkała się tu królowa Jadwiga i wielki mistrz Konrad von Jungingen.

W 1411 r. konsekrowano nową katedrę. W 1431 r. Krzyżacy ponownie najechali i spustoszyli miasto. W XV w. wielokrotnie tutaj przebywał król Kazimierz Jagiellończyk. W 1483 r. większość ludności zmarła w czasie zarazy.

Od drugiej połowy XV w. miasto zaczęło się intensywnie rozwijać. W 1520 r. ulokowano w nim komorę celną, która obejmowała cały ruch towarowy na Wiśle. Włocławek zaczął się rozwijać przestrzennie i demograficznie. Wytyczono nowy układ ulic i placów. Przed 1540 r. wybudowano ratusz. Miasto nie było obwarowane, ale posiadało pięć reprezentacyjnych bram. W XVI w. ukształtowały się zagospodarowane przedmieścia (tzw. Nowe Miasto). W 1552 r. gościł we Włocławku Zygmunt August, a w 1576 r. – Stefan Batory. Około 1583 r. pożar zniszczył znaczną część miasta. Kolejny miał miejsce w 1613 roku.

W

okresie rozkwitu miasta zaczęli osiedlać się przybysze z Prus. Powstała także kolonia Szkotów. W 1620 r. spłonął praktycznie cały Włocławek. W 1652 r. komorę celną przeniesiono do Nieszawy. Miasto uległo kolejnemu zniszczeniu w czasie wojny polsko-szwedzkiej w 1657 roku. Także w czasie wojen pierwszej połowy XVIII w. Włocławek kilkakrotnie był niszczony.

W efekcie zniszczeń, coraz większą rolę zaczęło odgrywać rzemiosło i rolnictwo. Miasto, za sprawą dworu biskupiego i kapituły, odgrywało także istotną rolę kulturotwórczą. Od średniowiecza działała tutaj szkoła katedralna, przy której w XVI w. kopiowano rękopisy, dzięki czemu kapituła zgromadziła imponującą bibliotekę. Wielu biskupów włocławskich należało do elity intelektualnej Polski np. Piotr z Bnina Moszyński, Jan Karnkowski, Stanisław Karnkowski, Hieronim Rozdrzażewski, Krzysztof Szembek. W 1569 r. założono trzecie w kraju seminarium duchowne. Biskupi włocławscy byli zwolennikami reform trydenckich. Po upadku Polski, władze Prus sekularyzowały miasto.

W XIX w. Włocławek, który ostatecznie znalazł się w zaborze rosyjskim, stopniowo zaczął zyskiwać na znaczeniu. W 1816 r. został siedzibą obwodu, a następnie powiatu. Stopniowo rozbudowywano port wiślany. Powstały nowe spichrze i magazyny. Pojawiały się również pierwsze fabryki. Od 1799 do 1860 r. powstało ich 11 – 3 zakłady branży spożywczej, 2 zakłady branży metalowej, 1 zakład branży ceramicznej, 2 zakłady branży chemicznej, 1 zakład branży papierniczej, 1 zakład branży poligraficznej. W latach 1861–1918 utworzono blisko 40 nowych zakładów przemysłowych, w tym kilka dużych. W 1862 r. Włocławek uzyskał połączenie kolejowe z Warszawą i Bydgoszczą. W 1865 r. oddano do użytku most przez Wisłę.

źródło http://www.sztetl.org.pl/pl/article/wloclawek/3,historia-miejscowosci/

 

Wyświetlony 568 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 07:29

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kategorie

Popularne artykuły

 • Nowy sklep z akumulatorami w Bydgoszczy otwarty!
  Nowy sklep z akumulatorami w Bydgoszczy otwarty!

  Miło jest nam poinformować Państwa, że od 01.08.2016 r. rusza nasz nowy punkt sprzedaży w Bydgoszczy, będziemy tam prowadzić zarówno sprzedaż detaliczną jak i hurtową. Wszystkich Klientów detalicznych zapraszamy na darmowy przegląd akumulatora, sprawdzenie ładowania oraz poboru prądu w samochodzie.

 • Akumulatory Wrocław - nowy oddział "Dostawcy Prądu"
  Akumulatory Wrocław - nowy oddział "Dostawcy Prądu"

  Sieć sklepów "Dostawcy Prądu" dynamicznie się rozwija i z roku na roku naszych punktów jest coraz więcej. Z końcem Maja 2017 roku, postanowiliśmy otworzyć punkt sprzedaży we Wrocławiu. Sklep będzie czynny od 20.05.2017, w godzinach: Pn.-Pt. od 9.00 do 17.00 oraz w Soboty od 9.00 do 14.00. Wszystkich klientów z Wrocławia zapraszamy na darmową ekspertyzę akumulatora, niezależnie od tego gdzie został on kupiony. Sprawdzimy Państwu również instalację samochodową - napięcie ładowania, pobór prądu i sprawność rozrusznika , to wszystko całkowicie BEZPŁATNIE! W ofercie standardowo będzie można znaleźć pełną gamę akumulatorów samochodowych, akumulatorów ciężarowych a także akumulatory do motocykli, do łodzi, akumulatory do kampera, akumualtory do kosiarek, prostowniki, przetwornice oraz ładowarki automatyczne.

 • Nowy sklep w Kaliszu już otwarty
  Nowy sklep w Kaliszu już otwarty

  Zapraszamy wszystkich do naszego sklepu w Kaliszu przy ul. Częstochowskiej 89, sklep czynny jest codziennie od godziny 8:00 do 16:00. Na miejscu sprawdzimy i zamontujemy prawie każdy akumulator. W asortymencie sklepu znajdą Państwo akumulatory samochodowe, motocyklowe, do łodzi, trakcyjne, UPS, car audio, Optima, 4x4, Podnośników koszowych, Melex, Do kosiarek, testery akumulatorów, głębokiego rozładowania, prostowniki, ładowarki automatyczne, klemy, kable rozruchowe kosmetyki samochodowe firmy K2 wiele innych akumulatorów prostowników.

 • Akumulatory Szczecin - nowy punkt w Szczecinie
  Akumulatory Szczecin - nowy punkt w Szczecinie

  W 2015r. powstał nasz oddział sprzedaży w Szczecinie. Jest to oddział, który oprócz działalności hurtowej obsługuje także klientów detalicznych, tak więc wszystkich klientów, którzy potrzebują zakupić lub sprawdzić akumulator w Szczecinie serdecznie zapraszamy. Sklep mieści się na ul. Południowej 25A czynny jest w godzinach od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz w Soboty od 9:00 do 14:00.

 • Polityka prywatności

  Właścicielem i administratorem serwisu prostowniki-akumulatory.pl jest Centrum Akumulatorów Daniel Czajka z siedzibą w Poznaniu przy ulicy Fortecznej 12A, wpisanym do „CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ” pod numerem 14183, NIP: 7772301082, REGON: 634536920.

Kontakt

 • ul. Małe Garbary 1
  61-756 Poznań
 • Telefon +48 883 712 812

Opinie o nas

Wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.