czwartek, 20 wrzesień 2018 06:23

Akumulatory Włocławek - nowy oddział firmy Akumar

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 Głos)
 Akumulatory Włocławek Akumulatory Włocławek

Sieć sklepów "Dostawcy Prądu" dynamicznie się rozwija i z roku na roku naszych punktów jest coraz więcej. Z końcem Kwietnia 2017 roku, postanowiliśmy otworzyć punkt sprzedaży we Włocławku. Sklep będzie czynny od 20.04.2017, w godzinach: Pn.-Pt. od 9.00 do 17.00 oraz w Soboty od 9.00 do 14.00. Wszystkich klientów z Włocławka zapraszamy na darmową ekspertyzę akumulatora, niezależnie od tego gdzie został on kupiony. Sprawdzimy Państwu również instalację samochodową - napięcie ładowania, pobór prądu i sprawność rozrusznika , to wszystko całkowicie BEZPŁATNIE! Sprawdź Jaki akumulator pasuje do twojego samochodu.

W ofercie standardowo będzie można znaleźć pełną gamę akumulatorów samochodowych, akumulatorów ciężarowych a także akumulatory do motocykli, akumulatory do łodzi, akumulatory do kampera, akumulatory do kosiarek, prostowniki, przetwornice oraz ładowarki automatyczne.

Adres sklepu:

ul. Kruszyńska 39
87-800 Włocławek
tel.: +48 796 233 244
Godziny otwarcia
Pn.-Pt. 9-17
Sobota 9-14

O nas

Witamy na stronach Akumar S.C znanej i nowoczesnej firmy handlowo-usługowej, która prowadzi usługi w zakresie sprzedaży i diagnostyki akumulatorów, wszelkiego rodzaju baterii kwasowo-ołowiowych oraz baterii żelowych typu GS służących do rozładowań cyklicznych w układach indukcyjnych.

Nasze produkty są nową serią akumulatorów wapniowych zaprojektowaną w taki sposób, aby zaspokoić wszystkie wymogi użytkowników. Koncepcja i sposób produkcji naszych akumulatorów znacznie zwiększają żywotność tych wyrobów różniących się mocą i parametrami technicznymi, umożliwiając tym samym na udzielenie gwarancji o maksymalnie długim okresie.

Wszystkie produkty zostały oparte o najnowsze tendencje w dziedzinie motoryzacji i posiadają certyfikaty aprobaty technicznej, spełniające normy bezpieczeństwa i ekologii CLA, PCBC, według DIN. W ofercie znajdą Państwo też prostowniki, ładowarki do akumulatorów rozruchowych i żelowych. Na rynku polskim jesteśmy przedstawicielem kilku renomowanych producentów takich jak: Varta, Exide, Centra, Yuasa, Westa, Trojan, Topla, Tab, Optima, MotoPower, PowerBat, LP, Fogo, Sincro, CTEK, Stef-pol.

Firma Akumar S.C w dalszym ciągu rozwija się i poszerza ofertę handlową w zakresie asortymentu sprzedawanego towaru jak również w zakresie świadczonych usług. Zespół doświadczonych fachowców sprosta największym wyzwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dobra lokalizacja przedsiębiorstwa i prawidłowa polityka rozwoju naszej firmy sprawiła, iż z roku na rok prowadzona przez nas firma, dynamicznie się rozwija.

Historia Włocławka

Początki Włocławka sięgają połowy IX wieku. Powstała wówczas otwarta osada w widłach Wisły i Zgłowiączki. W połowie X wieku w jej sąsiedztwie wzniesiono gród, który we wczesnopiastowskim państwie polskim pełnił ważną rolę administracyjną jako siedziba kasztelanii. Rozwijała się także osada na podgrodziu. W XI w. odbywały się targi, a w 1065 r. istniał już kościół.

Rola Włocławka wzrosła w XII w., gdy przeniesiono do niego siedzibę biskupstwa kujawskiego. W pierwszej połowie XIII w. wybudowano katedrę. W czasie rozbicia dzielnicowego w końcu XII w. utworzono odrębne księstwo kujawskie. Po 1267 r. zostało ono podzielone na księstwo inowrocławskie i brzesko-kujawskie. Włocławek znalazł się w granicach tego ostatniego. Dualizm władzy świeckiej i duchownej wpłynął na powstanie dwóch zalążków miast: książęcego i biskupiego. To pierwsze, pomiędzy 1236 a 1255 r. otrzymało prawo miejskie niemieckie. W 1250 r. książę Kazimierz I Kujawski zrzekł się uprawnień do miasta biskupiego, a w 1255 r. przekazał biskupstwu prawa do miasta książęcego. Ostatecznie w 1266 r. wszelkie uprawnienia do administrowania miastem otrzymali biskupi.

W drugiej połowie XIII w. siedzibę kasztelanii przeniesiono do Brześcia Kujawskiego. Włocławek pełnił już tylko rolę prywatnego miasta biskupiego. W 1311 r. doszło tutaj do spotkania Władysława Łokietka z mistrzem krzyżackim Karolem z Trewiru, a w 1327 r. miasto było miejscem zawarcia rozejmu polsko-krzyżackiego. W 1329 r. Włocławek został jednak całkowicie spalony przez Krzyżaków, którzy jednocześnie po zajęciu Kujaw wydali zakaz jego odbudowy.

Jednak już w 1330 r. wybudowano nowy kościół św. Witalisa (jest to dzisiaj najstarsza budowla Włocławka). Biskupi przystąpili do odbudowy miasta. W 1339 r. dokonano powtórnej lokacji na prawie chełmińskim. W 1393 r. gościli we Wło

herb wloclawek2

cławku Władysław Jagiełło i książę Witold, a w 1397 r. spotkała się tu królowa Jadwiga i wielki mistrz Konrad von Jungingen.

W 1411 r. konsekrowano nową katedrę. W 1431 r. Krzyżacy ponownie najechali i spustoszyli miasto. W XV w. wielokrotnie tutaj przebywał król Kazimierz Jagiellończyk. W 1483 r. większość ludności zmarła w czasie zarazy.

Od drugiej połowy XV w. miasto zaczęło się intensywnie rozwijać. W 1520 r. ulokowano w nim komorę celną, która obejmowała cały ruch towarowy na Wiśle. Włocławek zaczął się rozwijać przestrzennie i demograficznie. Wytyczono nowy układ ulic i placów. Przed 1540 r. wybudowano ratusz. Miasto nie było obwarowane, ale posiadało pięć reprezentacyjnych bram. W XVI w. ukształtowały się zagospodarowane przedmieścia (tzw. Nowe Miasto). W 1552 r. gościł we Włocławku Zygmunt August, a w 1576 r. – Stefan Batory. Około 1583 r. pożar zniszczył znaczną część miasta. Kolejny miał miejsce w 1613 roku.

W

okresie rozkwitu miasta zaczęli osiedlać się przybysze z Prus. Powstała także kolonia Szkotów. W 1620 r. spłonął praktycznie cały Włocławek. W 1652 r. komorę celną przeniesiono do Nieszawy. Miasto uległo kolejnemu zniszczeniu w czasie wojny polsko-szwedzkiej w 1657 roku. Także w czasie wojen pierwszej połowy XVIII w. Włocławek kilkakrotnie był niszczony.

W efekcie zniszczeń, coraz większą rolę zaczęło odgrywać rzemiosło i rolnictwo. Miasto, za sprawą dworu biskupiego i kapituły, odgrywało także istotną rolę kulturotwórczą. Od średniowiecza działała tutaj szkoła katedralna, przy której w XVI w. kopiowano rękopisy, dzięki czemu kapituła zgromadziła imponującą bibliotekę. Wielu biskupów włocławskich należało do elity intelektualnej Polski np. Piotr z Bnina Moszyński, Jan Karnkowski, Stanisław Karnkowski, Hieronim Rozdrzażewski, Krzysztof Szembek. W 1569 r. założono trzecie w kraju seminarium duchowne. Biskupi włocławscy byli zwolennikami reform trydenckich. Po upadku Polski, władze Prus sekularyzowały miasto.

W XIX w. Włocławek, który ostatecznie znalazł się w zaborze rosyjskim, stopniowo zaczął zyskiwać na znaczeniu. W 1816 r. został siedzibą obwodu, a następnie powiatu. Stopniowo rozbudowywano port wiślany. Powstały nowe spichrze i magazyny. Pojawiały się również pierwsze fabryki. Od 1799 do 1860 r. powstało ich 11 – 3 zakłady branży spożywczej, 2 zakłady branży metalowej, 1 zakład branży ceramicznej, 2 zakłady branży chemicznej, 1 zakład branży papierniczej, 1 zakład branży poligraficznej. W latach 1861–1918 utworzono blisko 40 nowych zakładów przemysłowych, w tym kilka dużych. W 1862 r. Włocławek uzyskał połączenie kolejowe z Warszawą i Bydgoszczą. W 1865 r. oddano do użytku most przez Wisłę.

źródło http://www.sztetl.org.pl/pl/article/wloclawek/3,historia-miejscowosci/

 

Wyświetlony 8 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 07:29
Przemysław Juszczak

Założyciel kilku stron branżowych w tym m.in. akustrefa.pl, strefaładowania.pl, prostowniki-akumulatory.pl, dostawcyprądu.pl, akumar.pl. W branży akumulatorowej od 2008r., prywatnie zapalony rowerzysta.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kategorie

Popularne artykuły

 • Ładowarka Victron Blue Smart 24V 8A IP65 Bluetooth
  Ładowarka Victron Blue Smart 24V 8A IP65 Bluetooth

  Inteligentne ładowarki Blue Smart Charger IP65 firmy Victron Energy to profesjonalne urządzenia z wbudowanym Bluetooth. Dzięki temu można odczytać informacje na temat pracy ładowarek używając aplikacji VictronConnect na smartfonie, tablecie lub komputerze.

 • Prostownik Deca FL2212 6/12V 22A
  Prostownik Deca FL2212 6/12V 22A

  Prostownik Deca FL 2212  to automatyczna sterowana mikroprocesorem ładowarka 6V / 12V-15A. Idealna do domowego garażu, lub małego warsztatu, dzięki obsłudze wszystkich typów akumulatorów (Pb: WET MF, GEL, AGM, Ca-Ca) stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających akumulator w różnych technologiach. Ładowarka Deca FL 2212 obsługie akumulatory o pojemności 15Ah - 260Ah.

 • Wskazówki dotyczące akumulatorów
  Wskazówki dotyczące akumulatorów

  Co zrobić aby nasz akumulator służył nam przez kilka lat bez problemów? Jest kilka rzeczy które możemy zrobić aby to nam się udało.

 • Akumulatory Włocławek - nowy oddział firmy Akumar
  Akumulatory Włocławek - nowy oddział firmy Akumar

  Sieć sklepów "Dostawcy Prądu" dynamicznie się rozwija i z roku na roku naszych punktów jest coraz więcej. Z końcem Kwietnia 2017 roku, postanowiliśmy otworzyć punkt sprzedaży we Włocławku. Sklep będzie czynny od 20.04.2017, w godzinach: Pn.-Pt. od 9.00 do 17.00 oraz w Soboty od 9.00 do 14.00. Wszystkich klientów z Włocławka zapraszamy na darmową ekspertyzę akumulatora, niezależnie od tego gdzie został on kupiony. Sprawdzimy Państwu również instalację samochodową - napięcie ładowania, pobór prądu i sprawność rozrusznika , to wszystko całkowicie BEZPŁATNIE! Sprawdź Jaki akumulator pasuje do twojego samochodu.

 • Wymontowywanie i zamontowanie akumulatora w pojeździe
  Wymontowywanie i zamontowanie akumulatora w pojeździe

  Wymontowanie akumulatora z większości pojazdów nie jest skomplikowane, warto jednak pamiętać o kilku zasadach, aby cały proces wymiany akumulatora przebiegł dobrze.

Kontakt

 • ul. Małe Garbary 1
  61-756 Poznań
 • Telefon +48 883 712 812

Opinie o nas