logo prostowniki akumulatory

Varta 960x280 History

 

1887

Adolf Müller wprowadza markę VARTA®na drogę sukcesu

W latach 80-ych XIX w. duch innowacji jest wszechobecny. Nowe technologie zmieniają życie codzienne. Silnik spalinowy, rentgen, światło elektryczne – te rewolucyjne odkrycia zapowiadają nadejście nowej ery. Jednym z pionierów tamtych burzliwych czasów jest Adolf Müller. W miejscowości Hagen zakłada firmę Büsche & Müller, torując tym samym drogę dla przyszłej marki VARTA.

1890

AEG & Siemens inwestuje
AEG oraz Siemens zaczynają produkcję ogniw, które są kluczowym komponentem akumulatorów, i decydują się zainwestować w Büsche & Müller, prekursora dzisiejszej marki VARTA. Efekt? Powstaje Accumulatorenfabrik AG (w skrócie AFA).

1893

Akumulatory VARTA zasilają pierwsze samochody elektryczne w Niemczech
„Runabout” to pierwszy pojazd marki Baker. Jego konstruktorem i kierowcą jest nie kto inny jak Thomas Edison. To pierwszy amerykański samochód elektryczny wprowadzony na rynek niemiecki przez Adolfa Müllera. Koło się zamyka, „Runabout” zasilany jest przez akumulatory AFA, prekursora marki VARTA.

1904

Rodzi się nazwa VARTA
AFA tworzy własną markę VARTA. Początkowa produkcja to małe, przenośne akumulatory ołowiowe do zapłonu silnika, one to właśnie powodują, że rozruch ręczny przechodzi na emeryturę. Nazwa marki jest akronimem słów Vertrieb, Aufladung, Reparatur Transportabler Akkumulatoren („dystrybucja, ładowanie, naprawa przenośnych akumulatorów”).

1905

Bezpieczniej w nocy
Coraz więcej kierowców wybiera się w drogę po zmroku. Odpowiedź VARTY? Na rynek wchodzą pierwsze akumulatory zasilające oświetlenie w samochodzie.

1914

 
VARTA zamienia ołów w złoto
Akumulatory kwasowo-ołowiowe VARTA stają się coraz bardziej popularne. Powód jest jasny: zapewniają szybki i niezawodny rozruch samochodu.

1923

 
Pierwszy prezes zarządu
Dr. Günther Quandt staje się prezesem zarządu AFA, prekursora marki VARTA. Od samego początku, tak jak jego poprzednicy, przyczynia się do nieprzerwanej ekspansji firmy na arenie międzynarodowej.

1926

 
Asortyment się rozrasta
AFA, prekursor marki VARTA, przejmuje Pertrix Chemische Fabrik AG, twórcę pierwszego na świecie suchego akumulatora. To czas, w którym asortyment marki VARTA rozrasta się tak, że zajmuje dominującą pozycję na rynku.

1934

 
Popyt na akumulatory samochodowe: ponad trzy miliony!
Liczba samochodów na drogach całego świata przekracza 3 miliony, popyt na niezawodne, wydajne akumulatory rozruchowe rośnie w przyśpieszonym tempie. VARTA wciąż jest numerem jeden na rynku.

1935

 
Montaż fabryczny w pierwszym podnośniku widłowym
Rusza produkcja prekursora dzisiejszych podnośników widłowych, “ elektrycznego samochodu z podnośnikiem”. Od samego początku model ten jest fabrycznie wyposażany w akumulator VARTA.

1936

 
Standaryzacja ułatwia zakup akumulatorów VARTA
VARTA oferuje pierwszy akumulator rozruchowy o wymiarach standardowych, który pasuje do każdego samochodu. Wymiana staje się szybka, prosta i ekonomiczna.

1950

 
Nowoczesny montaż nowoczesnych produktów
Rusza pierwsza linia montażowa akumulatorów samochodowych, produkcja akumulatorów VARTA staje się dzięki temu szybsza i tańsza. Oszczędności te pozwalają sprzedawać produkty po jeszcze bardziej przystępnej cenie.

1955

 
Podbój ponad 20 krajów
Wstęp do produkcji masowej: zakład akumulatorów przenośnych w Ellwagen marki VARTA konstruuje akumulator z podwójnie platerowanym separatorem. Patent przyjmuje się w 23 krajach, oto definicja sukcesu.

1960

Swing w biodrach, swing pod maską
VARTA dynamicznie reaguje na rosnące wymagania energetyczne samochodów produkowanych w gorących latach 60-ych: z akumulatorów 6V przesiadamy się na 12V.

1962

Nowa jakość przenika do wnętrza
VARTA ulepsza kluczowy komponent: drewniany dotychczas separator zastępuje plastikową. Akumulator staje się bardziej wytrzymały.

1965

Produkcja seryjna suchych akumulatorów rozruchowych.

1966

Lżejsze akumulatory, lżejszy transport
Obudowy akumulatorów rozruchowych, dotychczas wytwarzane z twardej gumy, zastępuje prosta plastikowa „skrzynka”. Efekt? Transport akumulatorów staje się dosłownie lżejszy.

1970

Ostatnie wycieki elektrolitu
Na rynek wchodzi pierwszy na świecie odporny na wycieki akumulator VARTA Super Dry. Przekonanie klientów o niezawodności naszych produktów przybiera na sile.

1977

Nasz największy twardziel
Ciężkie pojazdy użytkowe podnoszą poprzeczkę: wymagają akumulatorów nie tylko wydajnych, ale i wytrzymałych. Powstają pierwsze odporne na wibracje akumulatory o dużej wytrzymałości cyklicznej.

1978

Nowy sposób na redukcję kosztów
Na rynek wprowadzany jest pierwszy na świecie rozruchowy akumulator bezobsługowy w technologii na bazie selenu, który ustala nowe standardy niski współczynnik samorozładowania, niskie zużycie wody i niższe koszty ogólne.

1983

Bezobsługowy model Heavy Duty tnie koszty TCO
VARTA zaczyna produkcję bezobsługowych akumulatorów Heavy Duty wyposażonych w kratkę wapniową.

1986

Od minimalnej obsługi aż po jej całkowity brak
Startuje produkcja pierwszego na świecie całkowicie bezobsługowego akumulatora rozruchowego LF (liquifix) z technologią wiązania elektrolitu.

1987

Grand Prix: do startu, gotowi, VARTA!
Bezobsługowe akumulatory VARTA Grand Prix i niesamowita moc zimnego rozruchu, jedno oznacza tu drugie. Za tym sukcesem stoi nowa technologia konstrukcji kratki i separatora.

1993

Dziesięciokrotnie bardziej odporne na wibracje
Na rynek wchodzą akumulatory VARTA Super Heavy Duty, oferujące innowacyjną technologię maty szklanej, lepszą wytrzymałość cykliczną i lepszą moc startową. Ich niezawodna odporność na wibracje to perfekcyjne rozwiązanie dla ciężkich pojazdów użytkowych.
 
 

1995

Najlepszy akumulator dla wysokich wymagańń
Produkcja akumulatorów samochodowych w technologii srebrowej rusza w całej Europie i natychmiast zyskuje aprobatę wiodących producentów. Nasz akumulator VARTA Silver Dynamic zapewnia długą żywotność, bezkonkurencyjną wydajność i nie wymaga żadnej obsługi. To idealne rozwiązanie dla wysokowydajnych pojazdów o bogatym wyposażeniu.

1998

Jesteśmy coraz bardziej efektywni!
Wszystkie oddziały akumulatorów przenośnych VARTA łączą się w jeden. Celem jest jeszcze większa efektywność. Nowa filia nazywa się VARTA Gerätebatterie GmbH. Efekt? Dostarczamy klientom innowacyjnych rozwiązań tak szybko, jak jeszcze nigdy.
 

2000

Powstaje Centrum Innowacji
VARTA otwiera oficjalnie w Hanowerze centrum nowych technologii rozwoju akumulatorów samochodowych. Najlepsi designerzy i konstruktorzy spotykają się teraz w jednym miejscu.
 

2002

Johnson Controls wybiega w przyszłość
W listopadzie 2002 światowy lider Johnson Controls, Inc. przejmuje segment VARTA Automotive, kładąc tym samym solidny fundament pod jego przyszły, dynamiczny rozwój.
 

2003

Nasza nowa technologia AGM w mig przyjęta przez producentów samochodowych
Sukces wieńczy dzieło: Johnson Controls staje się pierwszym na świecie dostawcą akumulatorów AGM (zaawansowana technologia maty szklanej) dla producentów oryginalnego wyposażenia do pojazdów luksusowych. Akumulatory VARTA AGM są odporne na przechylenia i nie wymagają serwisu.
A new level of performance for commercial vehicles
Technologia srebrowa w akumulatorach przeznaczonych dla ciężkich pojazdów użytkowych zyskuje stałe uznanie. Nasz Promotive Silver jest idealnym źródłem energii dla wysokowydajnych pojazdów użytkowych: od luksusowych autobusów po najnowsze samochody ciężarowe. Ten zupełnie bezobsługowy produkt gwarantuje dłuższą żywotność i wyjątkową wydajność.
 

2006

Rusza produkcja VARTA Dynamic Trio
Johnson Controls zaczyna produkcję akumulatorów VARTA Dynamic Trio, najlepszej w swojej klasie linii akumulatorów samochodowych SLI. Do wyboru są trzy opcje, Silver, Blue oraz Black, dzięki czemu zapotrzebowania na każdym poziomie mogą zostać zaspokojone.
 

2007

Mocne wejście innowacyjnych akumulatorów Start-Stop
Nowe akumulatory VARTA Start-Stop z zawrotną prędkością zdobywają zaufanie producentów takich jak BMW czy Mini. Już wkrótce Johnson Controls staje się wiodącym dostawcą akumulatorów do pojazdów z technologią Start-Stop, hybrydowych lub tych o napędzie elektrycznym.
 
 

2008

Na salony wchodzi unikalna technologia PowerFrame®
Opatentowana i niezaprzeczalnie przyszłościowa technologia produkcji kratki jest jednym z naszych najbardziej wytwornych osiągnięć. Zapewnia optymalny przepływa energii, nieporównywalną wydajność i bezkonkurencyjną niezawodność, niezależnie od zastosowania, do którego został przeznaczony akumulator.
 

2009

Jeden rok i trzy duże nagrody
Zrzeszenie Dystrybutorów Części Zamiennych TEMOT International honoruje Johnson Controls nagrodą za „Najlepszy marketing sprzedażowy i wsparcie na rynku części zamiennych” ("Best Sales Marketing & After Sales Support Award 2009"). VOLVO odznacza nas jako najlepszego „Dostawcę dla ciężkich pojazdów użytkowych” („Truck Supplier Award 2009”), a Koncern General Motors natomiast przyznaje Johnson Controls nagrodę „Dostawcy Roku 2009” („Supplier of the Year Award 2009”).
Producenci pojazdów Start-Stop ufają sprawdzonym akumulatorom VARTA
Na początku tego roku już ponad 80% wszystkich pojazdów Start-Stop jest już wyposażonych w akumulator VARTA.
 

2010

125 lat Johnson Controls
Johnson Controls świętuje 125-lecie pionierskiej pozycji w dziedzinie technologii akumulatorowej
Asortyment akumulatorów VARTA Start-Stop rośnie
Kolejnym etapem innowacji koncernu VARTA jest rozwój zoptymalizowanego akumulatora VARTA Start-Stop Plus na bazie technologii AGM, przeznaczonej dla zaawansowanych pojazdów Start-Stop oraz akumulatora VARTA Start-Stop z technologią EFP (Enhanced Flooded Battery) dla pojazdów o podstawowych funkcjach systemu Start-Stop.
Rusza program recyklngowy ecosteps®
Inicjatywa umożliwia profesjonalny i przyjazny środowisku recycling akumulatorów samochodowych, który w najwyższym stopniu odpowiadałby zasadom zrównoważonego rozwoju naszych produktów VARTA.
3 big awards in 1 year
Johnson Controls z dumą przyjmuje nagrody “Volkswagen Innovation Award” oraz "Volkswagen Group Award for Sustainable Energy Storage System". Natomiast koncern General Motors EMEA ponownie honoruje nas nagrodą dla “Dostawcy Roku”, tym razem 2010 („Supplier of the Year Award 2010”)
 

2011

Program serwisowy VARTA Start-Stop
Uruchomiony zostaje program serwisowy VARTA Start-Stop Service Programme [VSSP], który niezależnym autoserwisom dostarcza dodatkowego technicznego wsparcia i narzędzi. Mogą one teraz zmierzyć się z wymianą akumulatorów w pojazdach Start-Stop i rozszerzyć swój biznes o nową grupę docelową.
Nagroda dla najlepszego nowego produktu “Edison Best New Product Award 2011”
Linia akumulatorów Start-Stop marki VARTA jako najlepszy produkt zostaje wyróżniona nagrodą „Edison Best New Product Award” w kategorii „Energia i zrównoważony rozwój: segment zrównoważonych systemów energetycznych”.
Produkcja w Europie wciąż przybiera na sile
Wraz ze wzrastającym popytem na akumulatory z linii Start-Stop rozrasta się przestrzeń produkcyjna Johnson Controls w Europie. W głównej mierze przyczyniają się do tego akumulatory VARTA Start-Stop.
 

2012

Nagroda MAN Truck and Bus Supplier Award 2011
Koncern MAN przyznaje Johnson Controls nagrodę „Dostawcy Roku 2011 dla Samochodów Ciężarowych i Autobusów”. Międzynarodowe Zrzeszenie Dystrybutorów Części Zamiennych TEMOT International honoruje nas nagrodą „Innovation Award” za jakość naszej technologii AGM.
 

2013

Marka VARTA jak spod igły – Dobry start zapewnia zawsze VARTA
Marka VARTA zyskuje nowe szaty: graficzne, na które składają się: logo, etykiety na akumulatorach, wysublimowana linii produktów, zupełnie nowa strona internetowa, katalogi i inne materiały pomocnicze.
 

2014

Firma Johnson Controls wprowadza do gamy Dynamic Trio modele AGM i EFB
W 2014 r. firma Johnson Controls dodała do sprawdzonej gamy Dynamic Trio akumulatory ® Silver Dynamic AGM i Blue Dynamic EFB. Akumulatory AGM i EFB zapewniają niezrównaną wydajność i nieporównywalną wytrzymałość w pojazdach o wysokich osiągach i w zastosowaniach Start-Stop.

banner najwiekszy wybor

Prostowniki-akumulatory.pl - Największy sprzedawca baterii i prostowników w internecie. Profesjonalna i kompetentna obsługa, szeroka gama akumulatorów samochodowych i motocyklowych ładowarek i prostowników oraz łatwy kontakt z firmą sprawiły, że zakupy w naszym sklepie robi cała rzesza stałych klientów, do których codziennie dołączają nowi. Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo naszych specjalistów w zakresie doboru akumulatorów i prostowników, jak i problemów wynikający przy eksploatacji. Posiadamy siedem sklepów stacjonarne w Poznaniu, Koninie, Kaliszu Lesznie, Luboniu, Toruniu, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecin, Łodzi, Grudziądzu w których montujemy, sprawdzamy bezpłatnie baterie oraz mierzymy obwody rozruchu oraz napięcie ładowania w samochodach.

 

Gama naszych produktów obejmuje znane i cenione marki takie jak: Banner Blackhorse, Bosch, Centra, Ctek, Deka, Energizer, Exide, Inelco, JMT, Keepower, Landport, Moll, Moto Start, Optima, PowerBat, Poweroad, Sonnenschein, Stef-pol, Sunnyway, Topla, Trojan, Unibat, Varta, Westa, Yuasa, Zap, Haze, Europower, Akumax, Pbq, Energeco , Bpower , Sznajder, SSB, ładowarki CTEK, Keepower, Optimate, Yuasa, Stef-pol , Telwin , Dania , Bester , urządzeń rozruchowcyh Boosterów Lemania, Banner, Wurth, Forch.

W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo m.in. : akumulatory do łodzi, camperów, żelowe i AGM, samochodowe, ciężarowe, do maszyn budowlanych, głębokiego rozładowania, do maszyn czyszczących, sprzątających, podnośników koszowych, platform, paneli słonecznych, solarów, kosiarek, alarmów, kas fiskalnych, pojazdów zabytkowych, systemów start&stop, motocyklowych a także trakcyjne do pojazdów typu Melex, Clubcar, wózków inwalidzkich, Prostowniki, urządzenia, przewody rozruchowe, testery akumulatorów oraz chemię i kosmetyki samochodów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i udzielimy wszelkich pomocnych wskazówek na temat akumulatorów. W ofercie znajdą Państwo również usługę dowozu i wymiany akumulatora pod wskazany adres. Działamy na terenie miast : Poznania, Konina, Kalisza, Lubonia, Leszna, Gdańska, Torunia.

organic icon

BIERZESZ NOWY, ODDAJESZ STARY AKUMULATOR !

W związku z powyższym jeżeli masz zużyty akumulator, niezależnie w jakim jest on stanie przywieź go do nas. Nasza firma zutylizuje go BEZPŁATNIE !