logo prostowniki akumulatory

 

Akumulatory Ostrowiec Świętokrzyski

Zapraszamy wszystkich do naszego nowego punktu sprzedaży.

 

Miło jest nam poinformować Państwa, że od 01.03.2017r. rusza nasz nowy punkt sprzedaży w Ostrowcu Świętokrzyskim, będziemy tam prowadzić głównie sprzedaż detaliczną. Wszystkich Klientów zapraszamy na darmowy przegląd akumulatora, sprawdzenie ładowania oraz poboru prądu w samochodzie.

 

O nas

Witamy na stronach Akumar S.C znanej i nowoczesnej firmy handlowo-usługowej, która prowadzi usługi w zakresie sprzedaży i diagnostyki akumulatorów, wszelkiego rodzaju baterii kwasowo-ołowiowych oraz baterii żelowych typu GS służących do rozładowań cyklicznych w układach indukcyjnych.

Nasze produkty są nową serią akumulatorów wapniowych zaprojektowaną w taki sposób, aby zaspokoić wszystkie wymogi użytkowników. Koncepcja i sposób produkcji naszych akumulatorów znacznie zwiększają żywotność tych wyrobów różniących się mocą i parametrami technicznymi, umożliwiając tym samym na udzielenie gwarancji o maksymalnie długim okresie.

Wszystkie produkty zostały oparte o najnowsze tendencje w dziedzinie motoryzacji i posiadają certyfikaty aprobaty technicznej, spełniające normy bezpieczeństwa i ekologii CLA, PCBC, według DIN.

W ofercie znajdą Państwo też prostowniki, ładowarki do akumulatorów rozruchowych i żelowych.

Na rynku polskim jesteśmy przedstawicielem kilku renomowanych producentów takich jak: Varta, Exide, Centra, Yuasa, Westa, Trojan, Topla, Tab, Optima, MotoPower, PowerBat, LP, Fogo, Sincro, CTEK, Stef-pol.

Firma Akumar S.C w dalszym ciągu rozwija się i poszerza ofertę handlową w zakresie asortymentu sprzedawanego towaru jak również w zakresie świadczonych usług. Zespół doświadczonych fachowców sprosta największym wyzwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dobra lokalizacja przedsiębiorstwa i prawidłowa polityka rozwoju naszej firmy sprawiła, iż z roku na rok prowadzona przez nas firma, dynamicznie się rozwija.

 

 

Krótka historia Ostrowca Świętokrzyskiego

Tereny dzisiejszego Ostrowca Świętokrzyskiego zamieszkałe były już od neolitu. Od średniowiecza, przed lokacją miasta w XVI/XVII w. istniała tutaj wieś o nazwie Ostrów, o której pierwsza wzmianka pochodzi z 1369 roku. Wówczas wymieniony został Krystyn z Ostrowa herbu Rawa. W XIV–XV w. osada należała prawdopodobnie do rodu Rawitów. Po 1519 r. władali tu: Szydłowieccy, Zborowscy, Tarnowscy, Gawrońscy (herbu Rawa) i ponownie Tarnowscy.

W 1597 r. ówczesny pan Ostrowa Jakub Gawroński rozpoczął zakładanie miasta — sporne pozostaje kiedy i czy nadane zostały prawa miejskie Ostrowcowi. Jeżeli doszło do tego, to najprawdopodobniej w 1613 r., być może na mocy przywileju Zygmunta III Wazy.

W XVII–XVIII w. właścicielami Ostrowca byli przedstawiciele wielkich rodów magnackich: Tarnowscy, Tworowscy (Buczaccy), Ostrogscy, Zasławscy, Wiśniowieccy, Lubomirscy, Sanguszkowie, Rogalińscy i Czartoryscy. W 1614 r. powstał kościół parafialny (w 2000 r. podniesiony do godności kolegiaty).

Po trzecim rozbiorze Polski Ostrowiec wszedł w skład monarchii habsburskiej. W 1809 r., po wojnie z Austrią, został przyłączony do Księstwa Warszawskiego (departament radomski). Następnie po upadku Księstwa znajdował się w obrębie Królestwa Polskiego (województwo sandomierskie, a potem gubernia radomska). W XIX w. dobra ostrowieckie należały do Czartoryskich, Lubomirskich, Dobrzańskich, Cohenów, Łubieńskich, Wielopolskich.

Początek XIX w. przyniósł przemianę małego rolniczego miasteczka w ważny ośrodek przemysłowy w Zagłebiu Staropolskim: w 1816 r. dzięki odkryciu pokładów węgla brunatnego działała już huta żelaza w Kuźni. Od 1830 r. wymieniane są w dobrach także kopalnie rudy żelaza. W 1837 r. rozpoczęto budowę nowej huty żelaza nazywaną Klimkiewiczów (od inż. Antoniego Klimkiewicza). Odtąd w sąsiedztwie Ostrowca koncentrowały się liczne zakłady przemysłowe. W 1826 r. uruchomiono pierwszą w Królestwie Polskim cukrownię Częstocice. W 1885 r. do miasta dotarła kolej żelazna z Radomia.

W czasie rewolucji 1905 r. w Ostrowcu doszło do masowych wystąpień robotniczych, których kulminacją było proklamowanie 27 grudnia „Republiki Ostrowieckiej” i przejęcie władzy w mieście oraz sąsiednich powiatach przez struktury PPS pod przywództwem Ignacego Boernera. W połowie stycznia 1906 r. Republika upadła.

W okresie międzywojennym Ostrowiec rozwijał się dzięki inwestycjom związanym z budową Centralnego Okręgu Przemysłowego. O ówczesnym tempie rozwoju miasta najlepiej świadczy szybki podwojenie się jego liczby mieszkańców z 15 tys. (1914 r.) do ponad 30 tys. w przededniu II wojny światowej. W 1924 r. przyłączono do Ostrowca Klimkiewiczów. W tymże roku miasto zostało wydzielone z powiatu opatowskiego i otrzymało status powiatu miejskiego (województwo kieleckie).

Wojska niemieckie zajęły Ostrowiec 8 września 1939 roku. W październiku został włączony do dystryktu radomskiego  Generalnego Gubernatorstwa. W ostrowieckim getcie okupanci zamknęli ok. 16 tys. Żydów, w większości zamordowanych w obozie zagłady w Treblince. W czasie okupacji miasto było ważnym ośrodkiem działalności polskiego ruchu oporu; produkowano tutaj broń i wydawano prasę konspiracyjną. 16 stycznia 1945 r. Ostrowiec zdobyły oddziały Armii Czerwonej.

Po II wojnie światowej Ostrowiec Świętokrzyski ponownie rozwijał się jako ośrodek przemysłu ciężkiego. W 1954 r. przyłączono do niego okolicznych kilka miejscowości, w tym Częstocice i dawne miasto Denków. W latach 1951–1975 stanowił powiat miejski w województwie kieleckim, a od 1999 r. jest ośrodkiem powiatu ostrowieckiego (województwo świętokrzyskie).

 

źródło: http://www.sztetl.org.pl/pl/article/ostrowiec-swietokrzyski/

banner najwiekszy wybor

Prostowniki-akumulatory.pl - Największy sprzedawca baterii i prostowników w internecie. Profesjonalna i kompetentna obsługa, szeroka gama akumulatorów samochodowych i motocyklowych ładowarek i prostowników oraz łatwy kontakt z firmą sprawiły, że zakupy w naszym sklepie robi cała rzesza stałych klientów, do których codziennie dołączają nowi. Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo naszych specjalistów w zakresie doboru akumulatorów i prostowników, jak i problemów wynikający przy eksploatacji. Posiadamy siedem sklepów stacjonarne w Poznaniu, Koninie, Kaliszu Lesznie, Luboniu, Toruniu, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecin, Łodzi, Grudziądzu w których montujemy, sprawdzamy bezpłatnie baterie oraz mierzymy obwody rozruchu oraz napięcie ładowania w samochodach.

 

Gama naszych produktów obejmuje znane i cenione marki takie jak: Banner Blackhorse, Bosch, Centra, Ctek, Deka, Energizer, Exide, Inelco, JMT, Keepower, Landport, Moll, Moto Start, Optima, PowerBat, Poweroad, Sonnenschein, Stef-pol, Sunnyway, Topla, Trojan, Unibat, Varta, Westa, Yuasa, Zap, Haze, Europower, Akumax, Pbq, Energeco , Bpower , Sznajder, SSB, ładowarki CTEK, Keepower, Optimate, Yuasa, Stef-pol , Telwin , Dania , Bester , urządzeń rozruchowcyh Boosterów Lemania, Banner, Wurth, Forch.

W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo m.in. : akumulatory do łodzi, camperów, żelowe i AGM, samochodowe, ciężarowe, do maszyn budowlanych, głębokiego rozładowania, do maszyn czyszczących, sprzątających, podnośników koszowych, platform, paneli słonecznych, solarów, kosiarek, alarmów, kas fiskalnych, pojazdów zabytkowych, systemów start&stop, motocyklowych a także trakcyjne do pojazdów typu Melex, Clubcar, wózków inwalidzkich, Prostowniki, urządzenia, przewody rozruchowe, testery akumulatorów oraz chemię i kosmetyki samochodów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i udzielimy wszelkich pomocnych wskazówek na temat akumulatorów. W ofercie znajdą Państwo również usługę dowozu i wymiany akumulatora pod wskazany adres. Działamy na terenie miast : Poznania, Konina, Kalisza, Lubonia, Leszna, Gdańska, Torunia.

organic icon

BIERZESZ NOWY, ODDAJESZ STARY AKUMULATOR !

W związku z powyższym jeżeli masz zużyty akumulator, niezależnie w jakim jest on stanie przywieź go do nas. Nasza firma zutylizuje go BEZPŁATNIE !